Profil

Tiskárna LT byla založena roku 1992 v Trutnově paní Luďkou Tomešovou.

Jejím hlavním cílem bylo poskytovat v regionu tiskařské služby, zejména jednoduchého provedení, malonákladové a černobílé produkce. Důvod byl zcela jednoduchý – zaplnit existující mezeru na regionálním trhu. Postupem času se ale ukázalo, že provoz je v rámci konkurenceschopnosti nutné neustále rozšiřovat a nabízené služby přešly také do oblasti barvotisku, složitějšího charakteru a vyššího nákladu.

V začátcích byl nosným druhem výroby knihtisk, minimální podíl na tvorbě zakázek měl ofsetový tisk. To se během několika let změnilo a v současné době poskytuje hlavní zázemí pro tvorbu právě ofsetový tisk. Knihtisk už je pouze jakýmsi doplňkem, především pro malonákladové zakázky, například dotisk na svatební oznámení a novoroční přání.

Veškeré podklady pro tisk jsou zpracovávány interně v grafickém studiu, které poskytuje veškeré zázemí pro profesionální tvorbu. V rámci komplexnosti služeb zde provádějí také laminaci, falcování, perforaci a číslování dokumentů.

Přes výše uvedené služby, které jsou hlavní oblastí výroby, dále firma nabízí služby doplňkového rázu, jejichž počet se rok od roku zvyšuje. Jednou z nich je potisk reklamních – ale i dalších, například průmyslových – předmětů pomocí tamponového tisku. Dále byl rozšířen nabízený sortiment o potisk textilních etiket, tisk čárových kódů a potisk bezpečnostních etiket. Další technologií v oblasti poskytovaných služeb je sítotisk. Poslední dobou si své místo na trhu nekompromisně prosazuje digitální tisk, kterým zde samozřejmě také disponují.

Za dobu svého působení si Tiskárna LT vybudovala pevné místo na trhu a to ne nejen v regionální oblasti.

V roce 2004 Tiskárna LT rozšířila svoji nabídku o vlastní periodikum - inzertní noviny - týdeník Noviny LT, které se v současné době distribuují ve spolupráci s Českou poštou v nákladu 20000 výtisků, v plném pokrytí Trutnova a částečně i jeho okolí.

V roce 2017 jsme otevřeli profesionální fotoateliér, který je k dispozici i pro veřejnost (rodiny s dětmi, glamour focení atd.). Lze domluvit i focení v exteriéru.

A jelikož nejlepším a nejvděčnějším "propagátorem" firem a společností jsou děti, je to jeden z důvodů, který vedl k vytvoření jejich nezaměnitelného firemního maskota „Tiskařského šotka“, se kterým se můžete setkat prakticky na všech propagačních materiálech tiskárny.

Největší poděkování však patří všem věrným a platícím zakázníkům a v neposlední řadě i loajálním zaměstnancům Tiskárny LT.

Banner Tiskárna LT